Przegląd strojenia HD

HDTune to narzędzie do naprawy dysków dostępne dla systemu Windows. Działa w zasobniku systemowym i wykrywa uszkodzone sektory na dysku. Skanowanie domyślne jest bardzo obszerne i zajmuje trochę czasu. Można go uruchomić w systemach Windows 2000, XP, Vista i Windows 7. Dodatkowo HDTune v2.5.5 pokazuje temperaturę dysku w zasobniku systemowym i umożliwia zmianę ustawień.

Oprogramowanie bezpłatne
Jeśli masz dysk twardy, możesz użyć HD Tune Freeware, aby utrzymać system z najwyższą wydajnością. Ten program może przeskanować dysk twardy, aby znaleźć błędy i dostarczyć szczegółowych informacji o jego wydajności. Ponadto może przeprowadzać testy SMART, aby sprawdzić, czy dysk twardy jest sprawny.

Możesz także sprawdzić, czy twój dysk twardy jest wypełniony uszkodzonymi sektorami. Aby użyć HD Tune Pro, wybierz dysk, który chcesz przeskanować i aktywuj zakładkę Skanowanie błędów. Następnie oprogramowanie odczyta sektor za sektorem i oznaczy dysk kolorowymi kwadratami, aby wskazać, czy jest to sektor dobry, czy zły.

HD Tune Pro to kolejne przydatne narzędzie do sprawdzania stanu dysku twardego. Sprawdzi twój dysk pod kątem uszkodzonych sektorów i komunikatów o błędach. Program rozpocznie digitalizację dysku i oznaczy uszkodzone sektory wielokolorowymi quadradami. Dodatkowo pozwoli Ci ocenić wydajność dysku twardego, dysku USB i pamięci.

Narzędzie do skanowania błędów
HD Tune to narzędzie do skanowania błędów, którego można używać zarówno do wewnętrznych, jak i zewnętrznych dysków twardych. Działa również z dyskami SSD i kartami pamięci. Narzędzie jest łatwe w użyciu i posiada przejrzysty interfejs użytkownika z kilkoma zakładkami i opcjami. Pierwsza zakładka uruchamia test porównawczy i pokazuje podstawowe informacje o dysku. Druga karta pokazuje stan dysku i zawiera atrybuty technologii analizy i raportowania samokontroli (SMART). Ostatnia zakładka to Skanowanie błędów.

HD Tune może zidentyfikować uszkodzone sektory na dyskach twardych. Może również uruchomić test odczytu porównawczego. Może również dostarczać dane SMART, ale nie eksportuje ich jako pliki. Użytkownicy mogą skopiować te informacje do swojego schowka.

Monitor temperatury
Monitor temperatury HD Tune to przydatne narzędzie do monitorowania temperatury dysku twardego. Jeśli temperatura dysku twardego wzrośnie powyżej ustawionej temperatury, narzędzie wyświetli alert. Ta funkcja pomoże również zdiagnozować stan dysku twardego. Program jest kompatybilny z większością dysków twardych, w tym SSD.

HD Tune ma kilka opcji, które pozwalają dostosować monitor temperatury. Możesz zmienić prędkość testu porównawczego, rozmiar bloku i nie tylko. Pokaże również maksymalne, minimalne i średnie szybkości transferu. Możesz także sprawdzić użycie procesora i temperaturę dysku twardego. Monitor temperatury jest wyświetlany w jednostkach Fahrenheita.

HD Tune to darmowe narzędzie, które może monitorować temperaturę dysku twardego. Aplikacja pokaże również kondycję dysku twardego i wykryje błędy, które mogą wpłynąć na wydajność dysku. HD Tune poda szczegółowe informacje o wydajności dysku twardego, SMART i innych ważnych parametrach. Wyświetli również temperaturę dysku twardego na pasku zadań komputera.

HD Tune do pobrania: https://programy.net.pl/program,hd-tune.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous post Konserwacja zapobiegawcza pomp
Next post Recenzja Lucky Patchera