Konserwacja zapobiegawcza pomp

Konserwacja zapobiegawcza jest ważną częścią cyklu życia pompy. Rutynowe inspekcje mogą określić stan pompy i przewidzieć potrzeby w zakresie konserwacji zapobiegawczej i naprawczej. Dlatego nie można ich lekceważyć i powinny stanowić regularną część planu konserwacji pompy. Operatorzy powinni sprawdzić, czy nie ma zatkanych przewodów spustowych, nadmiernego wycieku z dławnic, przegrzanych łożysk lub innych problemów, które mogą wskazywać, że pompa może wymagać naprawy.

Kawitacja
Jeśli zauważysz pęcherzyki tworzące się wokół wirnika pompy, możesz mieć problem z kawitacją. Kawitacja może uszkodzić mechanizmy pompy, tworząc w cieczy fale uderzeniowe o wysokiej energii. Kiedy te bąbelki wejdą w kontakt z powierzchnią pod spodem, implodują i powodują uszkodzenia. Problem ten jest szczególnie powszechny w elektrowniach wodnych. Właściwa naprawa i konserwacja kawitacji ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia sprawnego działania tych instalacji.

Dokumentacja
Dokumentacja dotycząca napraw pomp jest krytycznym etapem procesu naprawy. Jest to wymagane przy realizacji projektów pomp i musi być dostarczone przez wykonawcę w formie papierowej i elektronicznej w ciągu miesiąca. Musi zawierać trzy kopie dla Colorado Springs Utilities i musi zawierać nazwę miejsca i numer pompy. Musi również zawierać raporty drgań i rysunki techniczne oraz rysunek zmodyfikowanego wału w skali.

Testowanie
Pompy mogą być podatne na wiele problemów, ale regularne testowanie może wcześnie wykryć problemy. Korzystanie z analizy drgań może wskazać szeroki zakres problemów, w tym awarie łożysk, niewyważenie i niewspółosiowość. Ten rodzaj testów może również ujawnić, czy pompa wymaga naprawy.

Harmonogramy inspekcji
Istnieje kilka różnych sposobów ustalania harmonogramów przeglądów i napraw pomp. Harmonogramy te można ustawić na codzienne, cotygodniowe lub miesięczne użytkowanie, a nawet w zależności od liczby godzin pracy pomp. Harmonogramy te są zazwyczaj oparte na wizualnej kontroli zewnętrznych i wewnętrznych części pompy. Kontrola wzrokowa obejmuje sprawdzenie uszczelek, uszczelnień mechanicznych i innych części pompy pod kątem zużycia. Podczas kontroli wewnętrznej można również sprawdzić różnicę ciśnień między ciśnieniem wlotowym i wylotowym pompy.

Koszt
Naprawa pomp może być bardzo kosztowna. W wielu przypadkach koszty napraw mogą przekroczyć pięć tysięcy dolarów na pompę. Obejmuje to materiały, robociznę i koszty ogólne. Ponadto ważne jest, aby wziąć pod uwagę koszty incydentów pożarowych związanych z pompami. Średni koszt napraw pompy w 2005 r. wyniósł 11 000 USD. Dzięki bardziej aktywnej konserwacji można przewidywać awarie pomp i im zapobiegać. Ponadto wykładzina pompy może poprawić przepływ laminarny, zwiększając wydajność pompy o trzy do dziesięciu procent. Pomoże to zmniejszyć zużycie energii i wydłużyć żywotność zasobu.

Oferta: https://pompyhydrauliczne-czesci.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous post Prezenty świąteczne dla wszystkich na Twojej liście
Next post Przegląd strojenia HD