Kolęda

KolędaKolęda jest uroczystą, oficjalną wizytą duszpasterską kapłana. Ma ona na celu wspólną modlitwę, rozmowę duszpasterską, a także poświęcenie domu i pobłogosławienie domowników przez księdza.

Pielęgnujmy obecny w naszej parafii piękny zwyczaj wychodzenia i zapraszania księdza do domu oraz odprowadzania go do sąsiadów. Przygotujmy odpowiednio stół, nasz domowy ołtarz, przez nakrycie go białym obrusem. Zadbajmy o to, by na stole znalazły się: krzyż (pasyjka), zapalone świece, woda święcona i kropidło oraz Pismo Święte. Gdy w domu są uczniowie, przygotujmy także zeszyty do religii.

Wizyta duszpasterska ma charakter małej liturgii sprawowanej w domowym sanktuarium, dlatego kapłan w czasie wizyty duszpasterskiej jest ubrany w komżę i kapłańską stułę. Podkreślmy uroczysty charakter tej wizyty również odpowiednim, odświętnym strojem domowników. Dołóżmy wszelkich starań, by tego dnia cała rodzina mogła się zgromadzić razem z kapłanem przy domowym ołtarzu. Zadbajmy także o to, by podczas wizyty i modlitwy nie przeszkadzały nam zwierzęta domowe.

Zakończyliśmy Kolędę - Wizytę Duszpasterską w naszej parafii. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przyjęcie nas i ofiary złożone na Kościół i świetlicę dla dzieci i młodzieży.

Dzisiaj jest: 20 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

«  < Oct 2017 >   »