Historia Klubu

Chcielibyśmy zainteresować Parafian historią powstania i działalnością Parafialnego Klubu Sportowego Mogielnica- Belweder. Historia klubu zaczęła się w 2000r, kiedy to z inicjatywy młodzieży, ks. Henryka Trzaskowskiego, ks. Marka Leszcza zapadła decyzja o budowie stadionu na placu za Kościołem Św. Floriana w Mogielnicy. Prace na stadionie takie jak: wycinanie starych drzew, niwelacja terenu, melioracja płyty boiska,  równanie terenu, wykonanie ławek, boksów, ogrodzenia, zasianie trawy itd. zostały wykonane dzięki ofiarności Parafian. Stadion został poświęcony 19.10.2003r w 25 rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II i nosi Jego imię. Następnie klub został zarejestrowany w starostwie Powiatowym w Grójcu, a także zgłoszony do rozgrywek ligowych Radomskiego Związku Piłki Nożnej, w których to bierze udział do dziś. Ze względu na wymogi RZPN i dzięki zgodzie ks. Proboszcza Henryka Trzaskowskiego budynek gospodarczy został zaadaptowany na szatnie dla sędziów i zawodników. Klub Nasz utrzymuje się z ofiarności Parafian, członków klubu i zawodników.

Otwarcie Stadionu im. Jana Pawła II w Mogielnicy, cz. 1

Otwarcie Stadionu im. Jana Pawła II w Mogielnicy, cz. 2