Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ

Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Parafii jest stowarzyszeniem skupiającym ludzi pragnących odpowiedzieć na skargę Pana Jezusa w Ogrójcu: '' Czy nie mogliście czuwać jednej godziny ze Mną?''.
Członkowie starają się swoim wynagrodzeniem i miłością pocieszać Jezusowe Serce, napełnione boleścią z powodu zapomnienia i niewdzięczności ludzkiej.
Dewizą Arcybractwa jest: cześć, miłość, wynagrodzenie Sercu Jezusa.
W tym celu każdy członek Straży obiera sobie jedną godzinę w ciągu dnia, aby wśród codziennych zajęć, myślą i sercem towarzyszyć Jezusowi obecnemu w Tabernakulum, oddawać Mu cześć, wynagradzać i ofiarowywać swoje życie, a nade wszystko - miłość.
Niezbędnym warunkiem przynależności, jest stan laski uświęcającej oraz zdrowie psychiczne.
Zapraszamy parafian do wstępowania w szeregi Straży Honorowej NSPJ.
                            Niech żyje Jezus!

Dzisiaj jest: 27 Maj 2017    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan