SCHOLA DZIECIĘCA

SPOTKANIA SCHOLI DZIECIĘCEJ ODBYWAJĄ SIĘ W SOBOTY O GODZ. 9.00 W PRZEDSZKOLU SIÓSTR PASJONISTEK  ŚW. PAWŁA OD KRZYŻA

Podsumowanie kolejnego roku działalności młodszej scholi

Młodsza scholaZbliżają się wakacje, czas pozamykać pewne rozdziały życia. Dla dzieci z młodszej scholi skończył się kolejny rok wspólnych spotkań i śpiewu na cześć i chwałę Pana. Pomimo tego że na początku roku szkolnego było nas trochę więcej, jak widać siła nie jest w liczbie ale chęci i zaangażowaniu.

Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom, którzy wytrwali w naszej malej wspólnocie aż do czerwca. Mamy nadzieję że wrócicie we wrześniu.

Zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii, podsumowującej całoroczną działalność scholi. Jako pierwsze prezentujemy najświeższe zdjęcia z czerwca br. W dalszej kolejności - starsze.

Schola dziecięca w roku szkolnym 2012/2013

Schola dziecięcaNie jest łatwo odnaleźć swoje miejsce na liturgii w kościele, zwłaszcza jeśli jest się dzieckiem. Łatwo wtedy o nudę, czy zabawę pod kościołem.

Jednak w naszej parafii znalazła się grupa dzieci, które nie tylko chciały same głębiej przeżywać Mszę Świętą, ale także swoim talentem i radością służyć innym.

Na koniec tego roku szkolnego dziękujemy dzieciom z młodszej scholi za ich entuzjazm, jaki wkładały w przygotowanie śpiewu do niedzielnej liturgii. Za wszystkie wyśpiewane i niewyśpiewane nutki, bo jak wiemy: „Kto śpiewa, dwa razy się modli” – a kto fałszującego słucha, trzy razy. Życzymy Wam udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu.

Aby jednak ktoś nie myślał, że schola tylko się modliła, zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

ROK SZKOLNY DOBIEGA KOŃCA, ALE ŻYCIE SCHOLKI „JEZUSOWYCH NUTEK” WCIĄŻ KWITNIE. PRAGNIEMY PODZIELIĆ SIĘ Z WAMI WYDARZENIAMI, JAKIE PRZEŻYLIŚMY W TYM ROKU:

Zabawa Andrzejkowa – mieliśmy dyskotekę, taniec z balonem i… uwaga, taniec z miotłą! Był wspaniały poczęstunek a przede wszystkim uśmiechy na buziach dzieci.

Dzień skupienia – to taki dzień, w którym na spotkaniu u Sióstr Pasjonistek budowaliśmy „Dom Wartości”. Wartości, to są ważne zasady, których należy w życiu przestrzegać, żeby nasza rodzina była szczęśliwa, a my święci. Zobaczcie zdjęcia

Grill – niespodzianka, jaką przygotowały nam siostry. Przyszliśmy, jak zwykle na próbę śpiewu, a tu… wspaniały zapach grillowanej kiełbaski i karkóweczki, która niektórym kojarzyła się z klasóweczką. Ale, nie szkodzi. Tego wieczoru nawet wspomnienie o klasóweczce nikomu nie popsuło humoru.

Wycieczka do Niepokalanowa – w Niepokalanowie żył o. Maxymilian Maria Kolbe, który bardzo kochał Matkę Bożą. Zwiedzaliśmy muzeum o. Maxymiliana, muzeum misyjne, muzeum straży pożarnej ojców Franciszkanów, byliśmy w kaplicy, którą wybudował o Maksymilian i jego prywatnym pokoju. Oglądaliśmy Misterium Męki Pańskiej. Zakupiliśmy sobie pamiątki. A przede wszystkim uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Bazylice. Byliśmy bardzo zmęczeni, ale i bardzo szczęśliwi.

Zdjęcia zobaczysz TUTAJ!

Dzisiaj jest: 19 Sierpień 2017    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

«  < Aug 2017 >   »