Dekanat

Dekanat mogielnicki jest jednym z 25 dekanatów Archidiecezji Warszawskiej. W jego skład wchodzą następujące parafie:

- św. Prokopa Opata w Błędowie

- św. Michała Archanioła w Goszczynie

- Świętej Trójcy w Lipiu

- św. Jana Chrzciciela w Łęczeszycach

- Wszystkich Świętych w Michałowicach

- św. Floriana Męczennika w Mogielnicy

- Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Przybyszewie

Dziekan: Ks. Prałat Henryk Trzaskowski (proboszcz par. św. Floriana Męczennika w Mogielnicy)

Wicedziekan: Ks. Kanonik Arkadiusz Wiktorowicz (proboszcz par. św. Michała Archanioła w Goszczynie)

Ojciec duchowny: o. Robert Dziewulski ( proboszcz par. św. Jana Chrzciciela w Łęczeszycach)

Dekanalny duszpasterz dzieci i młodzieży: Ks. Michał Wudarczyk (wikariusz z par. św. Prokopa Opata w Błędowie)

AKTUALNOŚCI:

Nowy proboszcz parafii w Łęczeszycach

Od niedzieli 22 czerwca proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Łęczeszycach jest o. Robert Dziewulski OSPPE. Serdecznie witamy go w naszym dekanacie i życzymy owocnej posługi oraz Bożego błogosławieństwa. Do o. Marka Mogi OSPPE kierujemy podziękowania za dotychczasową posługę ojca duchownego dekanatu mogielnickiego i proboszcza parafii w Łęczeszycach.

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszym dekanacie

Od 26 lipca do 2 sierpnia w parafiach naszego dekanatu będą się odbywały uroczystości peregrynacyjne obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Rozpoczęcie peregrynacji w poszczególnych parafiach:

26 lipca (sobota) godz. 17:00 - parafia św. Floriana w Mogielnicy

27 lipca (niedziela) godz. 17:00 - parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Przybyszewie

28 lipca (poniedziałek) godz. 17:00 - parafia Wszystkich Świętych w Michałowicach

29 lipca (wtorek) godz. 17:00 - parafia św. Michała Archanioła w Goszczynie

30 lipca (środa) godz. 17:00 - parafia św. Jana Chrzciciela w Łęczeszycach

31 lipca (czwartek) godz. 17:00 - parafia św. Prokopa Opata w Błędowie

1 sierpnia (piętek) godz. 17:00 - parafia Świętej Trójcy w Lipiu

Życzenia z okazji Dnia Życia Konsekrowanego

Wszystkim osobom konsekrowanym, posługującym na terenie naszego dekanatu, z okazji Dnia Życia Konsekrowanego życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Jego darów oraz podążania przez całe życie z ufnością, nadzieją i radością za Panem. Życzymy również licznych i pięknych owoców Waszej posługi. Niech przez Was ludzie, z którymi się spotykacie, doświadczają bliskości miłosiernego Boga!

Niech w realizacji Waszego powołania wspiera Was Maryja, a Ten, któremu poświęciliście swoje życie, niech prowadzi Was drogą świętości!

Dziekan dekanatu mogielnickiego oraz księża posługujący w parafii św. Floriana w Mogielnicy

Wicedziekan dekanatu mogielnickiego wyróżniony przywilejem noszenia rokiety i mantoletu

24 grudnia 2013 r. Kardynał Kazimierz Nycz wyróżnił ks. Arkadiusza Wiktorowicza, wicedziekana dekanatu mogielnickiego, a zarazem proboszcza parafii św. Michała Archanioła w Goszczynie, przywilejem rokiety i mantoletu w kolorze czarnym.

Przywilej noszenia rokiety i mantoletu jest na poziomie diecezjalnym pierwszą godnością honorową, którą mogą otrzymać księża diecezjalni. Przywilej ten nie łączy się z żadnymi szczególnymi prawami ani obowiązkami. Jest formą wyróżnienia i dowartościowania kapłana za pracę dla parafii i diecezji. Księża, którym biskup ich diecezji nadał tę godność, mają prawo używać rokiety (komży z amarantowym podbiciem na rękawach i w dolnej części) oraz czarnego mantoletu (peleryny zakładanej na rokietę, z otworami na rękawy, tej samej długości co rokieta). Zwyczajowo tytułuje się ich kanonikami, choć nie należą do kapituły (tj. kolegium księży kanoników skupionych przy katedrze lub kolegiacie).

Dzisiaj jest: 25 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

«  < Sep 2017 >   »