Bierzmowanie - 2013 r.27 czerwca br. Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marian Duś udzielił sakramentu bierzmowania 73 osobom z naszej parafii. Po powitaniu Czcigodnego Gościa przez Ks. Proboszcza i rodziców, Ksiądz Proboszcz przedstawił kandydatów do bierzmowania oraz poprosił Księdza Biskupa o udzielenie im tego sakramentu. Następnie młodzież wyraziła pragnienie, aby Duch Święty, którego otrzymają, umocnił ich do mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad, oraz złożyła wyznanie wiary. W dalszej części uroczystości Ksiądz Biskup, trzymając dłonie wyciągnięte nad głowami bierzmowanych, prosił Boga: „(…) ześlij na nich Ducha Świętego Pocieszyciela, daj im ducha mądrości i rozumu, ducha rady i męstwa, ducha umiejętności i pobożności, napełnij ich duchem bojaźni Twojej (…)” . Następnie Ksiądz Biskup namaścił czoło każdej z bierzmowanych osób olejem krzyżma, kreśląc znak krzyża. Na koniec Ksiądz Proboszcz i bierzmowani podziękowali Księdzu Biskupowi. Biskup Marian Duś udzielił zaś wszystkim specjalnego błogosławieństwa.

Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Kościół zdobiły piękne dekoracje wykonane specjalnie na tę okazję przez Siostry Pasjonistki.

Zachęcamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z tego wydarzenia.

Dzisiaj jest: 23 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

«  < Oct 2017 >   »